Vyberte stránku

Ročník 2021

Historicky první ročník festivalu Příští stanice svět proběhl postupně v pěti městech po celé České republice ve dnech 14. – 18. 9. 2021. Festival představil možnosti mezinárodních programů Erasmus+ a Evropský sbor solidarity v rámci jejich nového sedmiletého programového období.  

Náš festivalový vlak vyrazil nejprve z Prahy, pak navštívil Plzeň, Liberec, Olomouc a svoji pouť zakončil v Brně. V každém městě jsme ve dvou speciálně upravených vagónech pořádali sérii přednášek, besed a workshopů s odborníky, realizátory mezinárodních projektů a absolventy programů Erasmus+ a Evropský sbor solidarity. S návštěvníky tak sdíleli osobní zkušenosti se studiem, stážemi a dobrovolnictvím v zahraničí. Třetí a zároveň hlavní stage se nacházela v blízkosti vlaku, kde probíhaly moderované diskuze se slavnými osobnostmi o jejich zkušenosti se zahraničním studiem, vystoupení slam poetristů nebo bubenická show. Každý večer pak vystoupila dvě známá hudební jména.  

Mezi známými osobnostmi to byla například spisovatelka a koreanistka Nina Špitálníková, zpěvák Thom Artway nebo herečka Barbora Goldmannová. Z hudebních interpretů pak Bert&Friends, Ben Cristovao nebo Barbora Poláková. Celým festivalem návštěvníky provázelo moderátorské duo Johan Mádr a Ondřej Havel. 

Jak to na akci vypadalo? Podívejte se na video sestřih ze všech pěti měst nebo navštivte fotogalerii.  

Video

Fotogalerie

Kdo jsme

Jsme Dům zahraniční spolupráce, česká národní agentura pro mezinárodní vzdělávání a výzkum. Staráme se o více než dvě desítky evropských programů a sítí, jako je právě Erasmus+ nebo Evropský sbor solidarity. Pomáháme rozvíjet kvalitní mezinárodní vzdělávání v ČR. Spolupracujeme s českými univerzitami, firmami, neziskovkami a odborníky.

Erasmus+

Jeden z nejznámějších vzdělávacích programů umožňuje mezinárodní výjezdy a podporuje mezinárodní spolupráci. Přináší inovace do vzdělávání a v účastnících podporuje všeobecný rozvoj dovedností. Erasmus+ takto zpřístupňuje českým organizacím nenahraditelné zkušenosti ze zahraničí a pomáhá jim navázat cenné mezinárodní spolupráce.

více>

Evropský sbor solidarity

Program, který nabízí mladým lidem příležitost vyjet do zahraničí jako dobrovolníci, nebo uskutečnit vlastní solidární projekt a podpořit tak místo, kde žijí. Díky Evropskému sboru solidarity mohou pomáhat potřebným a podílet se na řešení společenských problémů, a zároveň získat nové dovednosti a pracovní zkušenosti, které zlepší jejich postavení na trhu práce.

více>

Spojte se s námi
info@dzs.cz
+420 221 850 100

    

Dům zahraniční spolupráce
Na Poříčí 1035/4
110 00 Praha 1

loga
X