O akci

Druhý ročník akce Příští stanice svět letos s podtitulem Festival příležitostí pro mladé se bude konat 20. 9. 2022 v Praze. Dveře se pro vás otevřou v celém přízemí Domu zahraniční spolupráce. V konferenčních místnostech EVROPA a SVĚT se můžete těšit na workshopy, diskuze a přednášky se zajímavými hosty, absolventy zahraničních studií, stáží a dobrovolnictví. Dozvíte se, kdy, jak a kam můžete vyrazit za mezinárodní zkušeností, jak úspěšně podat projekt, který vám pomůže splnit si svůj sen a jak cestovat ekologicky a zodpovědně.

Na hlavní stage vystoupí Anatol Svahilec a Garçon se Slam Poetry, Buchty Live z Rádia Wave vyzpovídají zajímavého hosta, v panelové diskuzi se od známých osobností mladé generace dozvíte, jak dát sílu svému hlasu a zapojit se aktivně do společenského dění. Celý večer pak zakončí koncert hudebníka Ventolina! Akcí vás provedou oblíbení moderátoři Johan Mádr a Ondřej Havel a o hudební podkres celého dne se postará DJ Márty. U kolegyň z programu eTwinning si budete moci naprogramovat vlastního robota, čekají na vás také kvízy, soutěže, chill out zóna a další. 

A co je úplně nejlepší? Vstup na akci je ZDARMA. Zájemcům o workshopy a přednášky v místnostech EVROPA a SVĚT jen doporučujeme pojistit si svoje místo jednoduchou on-line registrací. Zaregistrovat se můžete i na místě, ale kapacita pro přednáškové místnosti je omezená, proto se raději zaregistrujte s předstihem.

Těšíme se na vás!

Program

 
ČAS EVROPA SVĚT HLAVNÍ STAGE
14:00

14:15
Zahájení festivalu

14:30

15:00
Studuj. Stážuj. Vyjeď!
Zjisti, jaké máš možnosti na vysoké a vyjeď na zkušenou
〈přednáška〉
Jak vyrazit do zahraničí už na střední
Erasmus+ jen pro vysokoškoláky? Dávno ne. Vyjeď i ty.
〈přednáška〉
15:10

16:00
Do světa i přes překážky
Zahraniční zkušenost pro každého
〈beseda〉
Nevypusť duši
Jak pečovat o svou duši doma i v zahraničí
〈workshop〉
16:10

17:00
O nás s námi
Naučte se efektivně komunikovat svůj nápad a vizi
〈beseda〉
Solid(ár)ní projekt
Jak proměnit svůj nápad v úspěšný projekt
〈workshop〉
17:10

18:00
(Ne)musíš zapomenout na sny
Poslechni si, jaké to je být dobrovolníkem
〈beseda〉
Jak na cesty (eko)logicky
Co si (ne)sbalit do krosny a jak cestovat zeleně
〈přednáška〉
Mohou mladí něco změnit?
Výrazné osobnosti mladé generace o tom, proč je důležité měnit svět kolem sebe k lepšímu
〈panelová diskuze〉
18:10

18:40
Už nestuduji. Můžu vyjet?
Ukončením studia tvoje mezinárodní aktivity rozhodně nekončí!
Sám v cizině?
Jak se seznámit a najít si přátele na celý život
〈workshop〉
DiscoverEU
Velké vlakové dobrodružství na vlastní kůži
〈rozhovor〉
18:40

19:00
Slam poetry

〈vystoupení〉
19:00

19:30
Buchty Live
Podcas Radia Wave tentokrát o životě a studiu v zahraničí
〈talkshow〉
19:50

20:00
Moje vize pro Evropu? Tohle chci změnit!
Vyhlášení soutěže
〈vyhlášení soutěže〉
20:00

21:20
Ventolin

〈koncert〉
21:20

22:00
DJ Márty

〈koncert〉

Praktické info

Letošní ročník festivalu se uskuteční v prostorách Domu zahraniční spolupráce v centru Prahy. Využít můžete dva vchody do budovy. Hlavní vchod se nachází v ulici Na Poříčí 4, zadní vchod bude přístupný z ulice V Celnici 1. Hlavní stage včetně stánků s občerstvením a doprovodným programem najdete na dvoře ve vnitrobloku, přednáškové místnosti Evropa a Svět jsou umístěny v přízemí hned za vchodem z ulice Na Poříčí. Pokud byste se zapomněli, nebo nestihli na program v místnostech registrovat, můžete tak učinit i na místě.

Seznamte se také prosím s návštěvním řádem festivalu Příští stanice svět.

Kdo jsme

Jsme Dům zahraniční spolupráce, česká národní agentura pro mezinárodní vzdělávání a výzkum. Staráme se o více než dvě desítky evropských programů a sítí a zároveň jsme národním koordinátorem Evropského roku mládeže. Pomáháme rozvíjet kvalitní mezinárodní vzdělávání v ČR. Spolupracujeme s českými univerzitami, firmami, neziskovkami a odborníky. 

Evropský rok mládeže

Evropská komise vyhlásila rok 2022 Evropským rokem mládeže (ERM).  V návaznosti na obtíže, kterým mladí lidé čelili během dlouhé pandemie COVID-19, se ERM bude snažit zdůraznit význam evropské mládeže při budování lepší budoucnosti – ekologičtější, inkluzivnější a digitálnější. ERM by měl nastartovat proces reflexe budoucnosti mladých lidí a podpořit jejich aktivní účast na utváření budoucnosti Evropské unie.  Během celého roku budou probíhat informační, vzdělávací a osvětové kampaně, které podpoří aktivní podíl mladých lidí na budování společnosti, budou propagovány evropské programy, možnosti dobrovolnictví a financování solidárních projektů a další akce.  A právě hlavní akcí těchto oslav v České republice je Festival příležitostí pro mladé Příští stanice svět.   

Spojte se s námi
info@dzs.cz
+420 221 850 100

Dům zahraniční spolupráce
Na Poříčí 1035/4
110 00 Praha 1

    

loga
X