Ročník 2023

Třetí ročník Příští stanice svět se i v roce 2023 konal v sídle Domu zahraniční spolupráce. Stovky návštěvníků se ponořily do tajů mezinárodních programů, jako Erasmus+ a Evropský sbor solidarity, a načerpaly inspiraci pro vlastní cestu do světa. 

Bohatý program nabídl workshopy, přednášky a diskuse s inspirativními hosty, absolventy zahraničních studií a stáží i tvůrci dobrovolnických projektů. Díky virtuální realitě pak návštěvníci mohli objevovat nové metropole, vyzkoušet si cestu japonským rychlovlakem nebo se rozhlédnout z nejvyšších budov světa. To vše v symbolicky pojmenovaných místnostech Evropa, Svět a Vesmír.  

Na hlavní stage se svou slam poetry vystoupili Anatol Svahilec a Tukan. Lenka Kosmatová prozradila, jak se stát globálním občanem a prožít celosvětové dobrodružství. Program zakončila energická rakouská hudebnice Marley Wildthing. Celým dnem provázel oblíbený moderátor Jakub Ouvín. 

Příští stanice svět ukázala, že život je plný úžasných možností a každý si v něm může najít svoji cestu. Nahlédněte do naší fotogalerie a prožijte atmosféru akce na vlastní kůži. 

Kdo jsme

Jsme Dům zahraniční spolupráce, česká národní agentura pro mezinárodní vzdělávání a výzkum. Staráme se o více než dvě desítky evropských programů a sítí, pomáháme rozvíjet kvalitní mezinárodní vzdělávání vČR a spolupracujeme s českými univerzitami, firmami, neziskovkami i odborníky. 

Spojte se s námi
info@dzs.cz
+420 221 850 100
www.dzs.cz

Dům zahraniční spolupráce
Na Poříčí 1035/4
110 00 Praha 1

    

loga
X